Državno računalniško tekmovanje

Državno tekmovanje iz znanja računalništva za osnovne šole s prilagojenim programom

OŠ Jela Janežiča vsako leto organizira dve šolski državni tekmovanji v računalništvu, in sicer:

• za učence, ki obiskujejo prilagojeni program z nižjim izobrazbenim standardom (NIS),
  • za učence, ki so vključeni v posebni program (PP) vzgoje in izobraževanja.

Potek računalniških tekmovanj za NIS in PP – “Z računalniki skozi okna” in Z miško v svet

• Tekmovalce za računalniško tekmovanje morate prijaviti v prenovljen sistem ZOTKiS pred šolskim tekmovanjem do  13. januarja 2022 do 14.00.
  • Šolsko tekmovanje izvede mentor na matični šoli prijavljenih učencev, v času med 14. in 28. januarjem 2022. V tem času izvedete tekmovanje in ocenite naloge.
  • Rezultate šolskega tekmovanja morate vpisati v sistem ZOTKiS od 28. januarja do 3. februarja 2022. Učenec z najboljšim rezultatom bo avtomatično prijavljen na državno tekmovanje.

OBVESTILO: Šolsko tekmovanje se zaradi slabših epidemioloških razmer podaljša za en teden do 11. 2. 2022!

• Državno tekmovanje bo 21. aprila 2022.

Odbor za tekmovanje

Z računalniki skozi okna – tekmovanje za učence NIS:

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

Z miško v svet – tekmovanje za učence PP:

logotip Z miško v svet

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

(Skupno 1.984 obiskov, današnjih obiskov 1)