Šolska prehrana in jedilnik

Datum Malica Kosilo Malica v gasilskem domu

Ponedeljek,

23. 05. 2022

Piščančja pašteta, rezina kumarice, ržen kruh, šipkov čaj z limono, breskev Piščančji trakci z porom in korenjem, dušen riž, zelena solata s paradižnikom Žemlja, kuhan pršut, sveža paprika, sadni napitek

Torek,

24. 05. 2022

Koruzni kosmiči, domač sadni jogurt, banana Mesno zelenjavna enolončnica, kruh, gratinirane palačinke z EKO skuto in pehtranom Orehov štrukeljček, kakav

Sreda,

25. 05. 2022

Hrenovka, štručka z luknjo, gorčica, pomarančni sirup, jagode Puranji zrezek po vrtnarsko, krompirjevi svaljki, paradižnikova solata Koruzni kruh, topljeni sir, listi solate, čaj

Četrtek,

26. 05. 2022

Alpski topljeni sir, rezina paradižnika, bio ovesni kruh, sadni čaj, marelice Čufti v paradižnikovi omaki, pire krompir, rdeča pesa Mleko, čokoladni kosmiči, jabolko

Petek,

27. 05. 2022

Maslo, marmelada, sojin kruh, bela kava, jabolko Ribji polpeti, masleni krompir, zelje v solati z zeleno lečo Polnozrnata bombeta, suha salama, kisle kumarice, čaj

Datum Malica Kosilo Malica v gasilskem domu

Ponedeljek,

16. 05. 2022

Bio buhtelj z marmelado, kakav, jabolko Svinjski paprikaš, svedrčki, zelena solata z čičeriko Marmelada, maslo, kruh z semeni, čaj

Torek,

17. 05. 2022

Sir edamec, sojin kruh, rezina paradižnika, zeliščni čaj z limono, hruške Piščančji zrezek po dunajsko, tlačen krompir, kitajsko zelje v solati Koruzni zdrob na mleku, kakavov posip

Sreda,

18. 05. 2022

Mlečni namaz s papriko, pšenični kruh z bučnimi semeni, čaj gozdni sadeži, jagode Piščančja sesekljana pečenka, pire krompir, cvetača in brokoli v solati Pusta piščančja  prsa, kajzerica, čaj

Četrtek,

19. 05. 2022

Aljaževa salama, polbela rezana kajzerica, rezina paprike, pomarančni sirup, breskev Puranji ragu, peresniki, kumare in paradižnik v solati Domači mesni namaz, polbeli kruh, čaj

Petek,

20. 05. 2022

Blazinica z orehovim nadevom, skuta s podloženim sadjem, banana Gratinirane testenine s sirom in šunko, rdeča pesa Sirova štručka, kakav

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2021/22: malica stane 0,90 EUR in kosilo 2,57 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo na hodnik.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malica in kosilo se lahko odjavita do 7:30 tekočega dne v tajništvo 04 506 14 11 ali v obrazcu Odjava prisotnosti učenca na spletne strani šole.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 16.658 obiskov, današnjih obiskov 47)