V četrtek, 15.6. 2023, smo se zbrali ob prav posebni priložnosti – valeti devetega razreda. Učenci so ta dan nestrpno pričakovali in se ga iz srca veselili. Za to priložnost so pripravili nekaj pevskih točk ter pripravili predstavitveni film. Staršem in učiteljem, ki so jih spremljali vseh devet let osnovnošolskega izobraževanja, jih podpirali in vzgajali v odgovorne posameznike,  so se zahvalili z drobnimi pozornostmi. Učenci pa so prejeli zaključna spričevala, potrdila o opravljeni osnovnošolski obveznosti ter priznanja in pohvale, ki so dokaz in opomnik, da veliko zmorejo.

Ob koncu pa so učenci pripravili še predajo ključa osmemu razredu. Da si ključ resnično zaslužijo, pa so morali prej še dokazati tako, da so uspešno rešili tri izzive.  Sledila je slovesna predaja ključa.

Učence sedaj čaka nov korak, novo poglavje v življenju. Želimo jim, da bodo kos vsem izzivom, ki jih čakajo.