V sklopu programa Ekošola smo sodelovali v projektu Misija: zeleni korak, v katerega smo vključili vse učence na šoli. Skupaj smo izdelali Zeleni avtobus, na katerega smo prilepili cvetlice in ga postavili na ogled v dve škofjeloški ustanovi (knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka in Varstveno delovni center Škofja Loka). O samem projektu smo že pisali na naši spletni strani.

Tokrat pa se moramo pohvaliti, da smo za izvedbo projekta prejeli prvo nagrado programa Ekošole in sponzorja BTC city Ljubljana. Povabljeni smo bili na podelitev in na predstavo, ki so jo pripravili vrtčevski otroci in šolarji. Podelitve v Ljubljani, v Siti teatru se je udeležilo 6 naših učencev. Veseli smo bili nagrade in uživali smo v predstavi.