Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo v mesecu marcu izvedli že tradicionalni, peti, ekoprojektni teden. Ker smo vključeni v dva mednarodna projekta (Erasmus+ in Leaf- Znanje o gozdovih), ki sta osredotočena na gozd in učenje v naravnih okoljih, smo se odločili, da bo letošnja tema ekoprojektnega tedna tudi gozd.

Nekateri učenci so imeli nalogo, da skupaj s svojimi učitelji izdelajo določeno živalsko ali rastlinsko vrsto in napišejo tudi nekaj značilnosti o tem. Starejši učenci pa so naredili raziskovalne naloge na temo gozd. V šolskem atriju smo nato postavili »naš gozd«. V ponedeljek, ob začetku ekoprojektnega tedna, so si učenci po kratkem uvodu ogledali dva filma o naravi in gozdu. Naslednje tri dni so si učenci z učitelji najprej ogledali gozd v atriju, prebrali so si zapisana besedila, nato pa so jih čakale različne naloge. Nato pa so reševali še raziskovalne naloge. V petek pa smo imeli zaključek ekoprojektnega tedna v šolski telovadnici. Učenci so po skupinah pokazali kaj vse so se v tem tednu naučili o gozdu.

Povezava do mednarodnega dogodka Erasmus+ v okviru ekoprojektnega tedna – in fotografij.

Več pa povedo fotografije…

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost