Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 4.junija, smo se vsi učenci in učitelji odpravili na Dolenjsko.  Po kar dolgi vožnji smo se najprej ustavili na Veseli Gori. V stari graščini smo si ogledali razstavljene srednjeveške predmete, vitezove oklepe in orožje, največji izum človeštva – tiskarski stroj. Vitez Janez nam je pokazal, kako so kovali denar, gospodična Špela pa, kako so včasih pisali s peresom.

Po zanimivem ogledu so nas na travniku za graščino čakale viteške igre: streljanje z lokom, metanje sekiric, zlezli pa smo tudi na konja…

V drugem delu dneva pa smo si v bližnjem Šentrupertu ogledali še Deželo kozolcev, kjer je razstavljenih kar 19 slovenskih kozolcev.  Na začetku nas je pričakal čudovit ribnik, nato pa nam je bilo med lesom in senom, v hladni senci prav prijetno.

Malce utrujeni, a zadovoljni smo se odpeljali domov.

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost