Skoči na glavno vsebino

Dan pomembnih obiskov in krajev. Ampak lepo po vrsti. Četrtek se je začel z jutranjo telovadbo. Motivacija ni bila problem, ker so popoldne prišle na vrsto kopalke in kdo si ne želi biti lep v kopalkah. Po porabljenih 300 kalorijah, kar je približno ena mala čokolada zraven blagajne, smo s fitnesom zaključili. Da ne bo pomote, vsi skupaj smo pokurili 300 kalorij. Še najbolj se je utrudil Tone s slikanjem. Vsi prekrvavljeni in polni sami sebe smo mislili, da je špalir na pomolu bil namenjen nam in ne kamniškemu županu, ki nas je obiskal. Hitro se je vkrcal, tako da ni bilo časa niti za kakšen selfi. Bomo snel in zmontiral sliko s spleta. Ob 11ih smo jo tudi sami mahnili proti Brijonskem otočju. Malo podatkov: sestavlja ga 14 otokov, največji je Veliki Brijon, na njih najdemo preko 400 rastlinskih vrst in zaposlenega nimajo niti enega kosca obsežnih travnikov. Zakaj? Ker jih pobrije jelenjad, pa še ta je nevidna, ker od 1000 jelenov, kar naj bi jih bilo na otokih, že drugo leto zapored nismo videli niti enega, razen nagačenih v muzeju. Gotovo so posebna vrsta, ki oživijo samo ponoči. Vlakec nas je popeljal en krog, teta v lokomotivi je odpela svojo turistično pesmico, slonico pa smo videli samo iz rondoja. Glavna znamenitost Brijonov pa je bil Pozejdon, ki se je kot feniks dvignil iz morja. Čop čop je mahal s svojimi vilami in nam vsem podaril mornarski blagoslov. Dodal je še ščepec vetra, da smo v pristan skoraj glisirali. Skoraj pri marini pa je potegnil močan severni veter, nam vrgel sidro v vodo v enem izmed zalivčkov in nas prisilil v vodne igrarije. Prav nesramno, da te narava prisili v zabavo. 

Napovednik za večer? Disko na prostem…Pa slike? Ne dela fleš. Žal:-)

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost