Vsi učenci in zaposleni naše šole smo že peto leto uspešno vključeni  v nacionalni projekt Ekošola kot način življenja.

Zbiranje in ločevanje odpadkov nam je že »zlezlo pod kožo«.

Tokrat bi vas radi spomnili, da v tem šolskem letu ŠE VEDNO ZBIRAMO:

1. Izrabljene tonerje, kartuše, mobitele – odkupuje jih podjetje Bitea.
  2. V aprilu in maju posebej zbiramo izrabljene mobitele za akcijo »Reciklaža mobilnih telefonov« – del zbranih sredstev bo namenjen izboljšanju prometne varnosti.Zbiranje_korekcijskih_oal
  3. Plastične pokrovčke, ki jih podarjamo v humanitarne namene – za Mašo smo od septembra do januarja zbrali kar 196 kg!!!
    Od februarja naprej zbiramo pokrovčke za deklico Medino.
  4. Izrabljene baterijske vložke
  5. Odslužene manjše gospodinjske aparate (kot so mešalniki, brivniki, feni,…)
  6. Varčne sijalke – vse tri skupine odpadkov (4.,5.,6.) zbira podjetje ZEOS.
  7. PRIDRUŽILI PA SE BOMO TUDI ENOMESEČNI AKCIJI ZBIRANJAKOREKCIJSKIH OČAL V HUMANITARNE NAMENE. Očala bomo podarili ljudem, ki si jih sami ne morejo kupiti. AKCIJA BO POTEKALA OD 10.APRILA DO 10.MAJA 2013.
    PROSIMO VAS, DA UČENCI PRINESEJO V ŠOLO OČALA Z DIOPTRIJO, KI SO ŠE UPORABNA, A JIH DOMA NE POTREBUJETE VEČ.
  8. NOVA ZBIRALNA AKCIJA starega papirja bo potekala zadnji teden v maju (27. – 31.maj) – učenci naj takrat prinesejo v šolo papir zvezan z vrvjo ali v kartonskih  škatlah!

HVALA VSEM  za vaše prispevke, predvsem k ohranjanju in varovanju okolja, pa tudi k zbiranju sredstev za naš »eko« sklad in s tem za naše učence.

Več o vseh zbiralnih akcijah najdete tudi na spletni strani naše šole www.osjelajanezica.si/ekosola, ker lahko dobite tudi druge informacije o projektu.

ekokoordinatorka Vesna More