Državno tekmovanje iz znanja računalništva za osnovne šole s prilagojenim programom

OŠ Jela Janežiča vsako leto organizira dve šolski državni tekmovanji v računalništvu, in sicer:

• za učence, ki obiskujejo prilagojeni program z nižjim izobrazbenim standardom (NIS),
  • za učence, ki so vključeni v posebni program (PP) vzgoje in izobraževanja.

Z računalniki skozi okna – tekmovanje za učence NIS:

• Šolsko tekmovanje bo organizirano 18. februarja 2015.
  • Državno tekmovanje bo organizirano 12. marca 2015.

Nekaj fotoutrinkov s tekmovanja si lahko ogledate tukaj.

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

Z miško v svet – tekmovanje za učence PP:

• Šolsko tekmovanje bo organizirano 17. januarja 2015.
  • Državno tekmovanje bo organizirano 12. februarja 2015.

Tekmovanje poteka v dveh kategorijah:

• tekmovanje iz osnovnega znanja uporabe urejevalnika Word za učence, ki bodo na dan državnega tekmovanja mlajši od 17 let
  • tekmovanje iz naprednega znanja uporabe urejevalnika Word za učence, ki bodo na dan državnega tekmovanja stari 17 let ali več.

Na državno tekmovanje lahko vsaka šola, ki izvede šolsko tekmovanje, prijavi po enega učenca v vsaki kategoriji.

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

PRIPOROČILA KOMISIJE MENTORJEM

Pri tekmovanju v kategoriji Word člani komisije že več let opažamo iste napake. Zato vam posredujemo nekaj priporočil, da boste z učenci vadili za drugo leto.

– shranjevanje dokumentov v pravo mapo
– pazite, da učenci namesto KODE napišejo šifro
– učenci naj se učijo VSTAVLJANJA SLIK tako iz interneta kot iz mape na računalniku (vstavi slike)

Nekaj fotoutrinkov s tekmovanja si lahko ogledate tukaj.