EKODAN

V četrtek, 22. 4. 2010, na svetovni dan Zemlje, je na naši šoli potekal Ekodan. Ta dan je bila prireditev na kateri smo predstavili dosedanje delo in podpisali našo Ekolistino.

Od povabljenih so se našega dne udeležili župan občine Škofja Loka Igor Draksler, podžupan Železnikov Janez Ferlan, podžupan občine Gorenja vas – Poljane Janez Hrovat, gospa Sonja Uršič z nacionalne koordinacije Ekošole ter predstavnika staršev Lili in Gorazd Justin.

Prireditve so se udeležili tudi starši in stari starši.

Na prireditvi smo predstavili obiska na dveh ekokmetijah in zapeli pesem Na kmetiji je lepo ter ob njej zaplesali.

ekodanekodan_1ekodan_2

Filmsko dramski krožek je zaigral igrico z naslovom Varuhi Zemlje.

ekodan_4

Starši in učenci so se pomerili v športni igri. Športni rekviziti so bili izdelani iz odpadnih plastenk in papirja.

ekodan_5ekodan_6

Na zelo zanimiv način so nam učenci predstavili prehransko piramido. Potovali smo v čas starih Egipčanov.

ekodan_7

Sledila je nova športna igra, tokrat med učenci in povabljenimi gosti.

ekodan_8ekodan_9

Na koncu prireditve je sledila predstavitev in podpis Ekolistine.

ekodan_10ekodan_11