Državno računalniško tekmovanje

Državno tekmovanje iz znanja računalništva za osnovne šole s prilagojenim programom

OŠ Jela Janežiča vsako leto organizira dve šolski državni tekmovanji v računalništvu, in sicer:

• za učence, ki obiskujejo prilagojeni program z nižjim izobrazbenim standardom (NIS),
  • za učence, ki so vključeni v posebni program (PP) vzgoje in izobraževanja.

V letošnjem letu potekata državni tekmovanji tako za NIS kot za PP na isti dan. Obe tekmovanji bosta zaradi situacije potekali na daljavo.

Šolsko tekmovanje za  eno in drugo lahko izvedete v času med 8. in 19. marcem, ko bo prijavnica v sistemu ZOTKiS ves čas odprta za popravke in nove vnose tekmovalcev.

Opozarjamo, da je potrebno vsaj eno prijavo oddati do  8.3., če želite prejeti naloge. Bodite pozorni tudi na vsebino tekmovanj, saj je nekoliko spremenjena (združena).

Državni tekmovanji bosta izvedeni 15. aprila,  prav tako na daljavo.

Z računalniki skozi okna – tekmovanje za učence NIS:

Sporočilo mentorjem za računalniško tekmovanje!
Rezultate šolskega tekmovanja za NIS in PP morate vpisati v sistem ZOTKiS 22. ali 23. marca 2021.
Žal je prišlo do administrativne napake – največje število možnih točk za NIS je 25, kot je zapisano v točkovniku, v sistemu je napačno zabeleženo 50 točk, kar pa na končni vrstni red tekmovalcev ne vpliva. Učenec z najvišjim številom točk bo uvrščen naprej.
Organizacijski odbor računalniškega tekmovanja

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

Z miško v svet – tekmovanje za učence PP:

logotip Z miško v svet

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

(Skupno 1.280 obiskov, današnjih obiskov 7)