Državno računalniško tekmovanje

FESTIVAL RAČUNALNIŠTVA

RAČUNALNIŠKO DRŽAVNO TEKMOVANJE

za šole s pril. programom z nižjim izobrazbenim standardom in posebni program
Oblikovanje predstavitve (NIS), PowerPoint (PP), Rišem brišem na ekran (PP+NIS)

Aktualno

Tekmovalce za računalniško tekmovanje (NIS in PP) šole prijavijo v sistem ZOTKiS pred izbirnim (šolskim) tekmovanjem do  8.1. 2024 do 14.00 ure.

Po zaprtju prijav bodo mentorji 9. 1. 2024 lahko dostopali do nalog za izbirno tekmovanje. Izbirno tekmovanje bodo šole izvedle med 9 in 19. 1. 2024 za obe tekmovanji (vse tri kategorije).

Rezultate šolskega tekmovanja morajo šole vpisati v sistem ZOTKiS najpozneje do 24. 1. 2024. Par z najboljšim rezultatom bo avtomatično prijavljen na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje za vse kategorije bo 15. februarja 2024 na OŠ Jela Janežiča v Škofji Loki.

Zaradi lažje organizacije so šole razdeljene v dve skupini. Tekmovalci morajo imeti s seboj prenosnik, telefon ali tablico (odvisno v kateri tekmovalni kategoriji tekmujejo).

Šola je delno »gradbišče«, zato parkirišča pri šoli ni. Učence lahko pripeljete pred šolo, jih pospremite v prostor za zbiranje in avto odpeljete na parkirišče pred športno dvorano, ki je žal plačljivo. Na povezavi pa lahko preverite še druga možna parkirišča v bližini.

Organizacijski odbor

Fotonatečaj
Objavljen je tudi foto natečaj z naslovom “Čudoviti svet živali”. Več si lahko preberete v razpisu.

Gradiva
Gradiva s srečanja mentorjev v Ljubljani:

Na kaj morate biti pozorni pred prijavo tekmovalcev na tekmovanje?

Preden vas skrbnik sistema ZOTKiS vnese kot mentorja, morate podpisati soglasje.

Pred vpisom tekmovalcev v sistem ZOTKiS morate mentorji pridobiti dovoljenje staršev/skrbnikov za prijavo na tekmovanje in objavo rezultatov vaših učencev. Uporabite lahko obrazec na spletni strani ZOTKS.

Redno spremljajte roke za prijavo na izbirno tekmovanje, za vpis rezultatov in datum državnega tekmovanja.

Izvedba tekmovanja

Na tekmovanje prinesete svoj prenosni računalnik z naloženimi programi. Tekmovalci v kategoriji Izdelava predstavitve (NIS) potrebujejo še telefon ali tablico z nameščenim bralnikom QR kod. Za kategorijo Rišem, brišem na ekran (PP in NIS) so primerne tablice in prenosni računalniki z zaslonom na dotik. Učenci rešujejo naloge z dotikom in ne z miško.

Za USB ključe – za shranjevanje predstavitev poskrbi organizator tekmovanja.

Za malico in kosilo učencev je na dan tekmovanja poskrbljeno, prav tako za diete (podatke o dietah nam boste sporočili nekaj dni pred tekmovanjem).

Internetna povezava – uporabljamo šolsko brezžično omrežje Eduroam.

Opisi posameznih kategorij tekmovanja

Primeri nalog za vajo

Koristne povezave

Razpis