Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 13. 1. 2020 ALPSKI TOPLJENI SIR, REZINA PAPRIKE, OVSENI KRUH, ČAJ GOZDNI SADEŽI, SADJE PURANJA RIŽOTA S TREMI ŽITI Z ZELENJAVO, PARMEZAN,  RDEČA PESA
Torek, 14. 1. 2020 OSJE GNEZDO, KAKAV, SADJE  ČUFTI (GOVEDINA) V PARADIŽ. OMAKI, PIRE KROMPIR, MEŠANA SOLATA (ZELENA S., ZELJE, MOTOVILEC); Z BUČNIM OLJEM
Sreda, 15. 1. 2020  TUNIN NAMAZ, REZINA KUMARICE, BIO POLNOZRNAT KRUH Z LANOM, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE JUNČJI ZREZEK V LOVSKI OMAKI, RŽENI SVALJKI, KISLO ZELJE
Četrtek, 16. 1. 2020 POSEBNA PIŠČANČJA SALAMA, KORUZNA REZANA BOMBETA, SADNI ČAJ, SADJE  FIŽOLOVA ENOLONČNICA, POPEČENE KRUHOVE KOCKE, GRATINIRANE AJDOVE PALAČINKE Z EKO SKUTO*-LP, KOMPOT
Petek, 17. 1. 2020 MLEČNI ZDROB, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE  RIBJI FILE V KORUZNI SRAJČKI, MASLEN KROMPIR S SVEŽIM PETERŠILJEM, MEŠANA SOLATA (RDEČI RADIČ, Z.SOLATA, MOTOVILEC); Z BUČNIM OLJEM

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 20. 1. 2020  ALJAŽEVA SALAMA, REZINA KUMARICE, ČRNA REZANA ŽEMLJA, SADNI SIRUP, SADJE PURANJI FILE V SMETANOVI OMAKI Z ŽAFRANIKO IN KURKUMO, KUS KUS, MEŠANA  SOLATA (ZELENA S., ZELJE, MOTOVILEC); Z OLJČNIM OLJEM
Torek, 21. 1. 2020 RIO MARE, POLBELA ŠTRUCA, ČAJ GOZDNI SADEŽI, SADJE  PEČENICA, KISLA REPA, MATEVŽ
Sreda, 22. 1. 2020 MILIJONSKA JUHA, RŽEN KRUH, SADJE POPEČENE KRUHOVE KOCKE, PIRINI CMOKI S SADNIM NADEVOM, DOMAČI NAPITEK IZ CITRUSOV
Četrtek, 23. 1. 2020 MLEČNI NAMAZ S ŠUNKO, SOJIN KRUH, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE POLNOZRNATI ŠPAGETI (1. ST.: POLŽKI), BOLONJSKA OMAKA (GOVEDINA), MEŠANA SOLATA (ZELENA SOLATA, MOTOVILEC, RDEČI RADIČ)
Petek, 24. 1. 2020 BIO BUHTELJ Z MARMELADO, KAKAV,  SADJE  JOTA S TELEČJO HRENOVKO, (KRUH), NARASTEK IZ EKO PROSENE KAŠE* Z JABOLKI, KOMPOT IZ SUHEGA SADJA

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 27. 1. 2020 MESNO (PURAN) ZELENJAVNA RIŽOTA, PARMEZAN, ZELENA SOLATA S KORUZO
Torek, 28. 1. 2020 POLPET (GOVEDINA) Z ZELENJAVO IN OVSENIMI KOSMIČI, PRAŽEN KROMPIR, DUŠENO KISLO ZELJE
Sreda, 29. 1. 2020  KREMNA ZELENJAVNA JUHA, KROGLICE, ŠTRUKLJI IZ EKO SKUTE*-LP, KOMPOT
Četrtek, 30. 1. 2020 PANIRAN RIBJI FILE, KORENČKOV PIRE KROMPIR (EKO KORENČEK*), MEŠANA SOLATA S ČIČERIKO
Petek, 31. 1. 2020  LOŠKA ENOLONČNICA /KISLA REPA, JEŠPRENJ, FIŽOL; BREZ MESA/, (KRUH), DOMAČA GIBANICA

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 5,716 obiskov, današnjih obiskov 29)