Šolska prehrana in jedilnik

REZINA KUMARICE

OVSENI KRUH

PLANINSKI ČAJ Z LIMONO

BROKOLIJEVA JUHA, BEČARSKI PAPRIKAŠ S SVINJSKIM MESOM, GLUHI ŠTRUKLJI,  ZELENA SOLATA ČOKOLADNI NAMAZ, POLBEL KRUH, ČAJ
SREDA,
20. 3. 2024
RIBJI NAMAZ

SOJIN KRUH

ČAJ GOZDNI SADEŽI

JABOLKO

PARADIŽNIKOVA JUHA Z RINČICAMI, MESNA ZELENJAVNA MUSAKA(GOVEDINA), RADIČ V SOLATI SIRNI NAMAZ, REZINE PAPRIKE, RŽEN KRUH, ČAJ

ČETRTEK,
21. 3. 2024
KUHAN PRŠUT

POLBELA REZANA ŽEMLJA

MALINOV SIRUP

BANANA

PIŠČANČJA OBARA Z VLIVANCI, KRUH, ČOKOLADNI PUDING

HRENOVKA, GORČICA, ŠTRUČKA, ČAJ

PETEK,
22. 3. 2024
SIROV BUREK

NAVADNI JOGURT

HRUŠKA

SADNI ČAJ

DOMAČA KROMPIRJEVA JUHA, LOSOSOV BURGER, PRAŽEN KROMPIR, ZELJE S FIŽOLOM

MLEČNI RIŽ S CIMETOM, KAKAVOV POSIP, HRUŠKA

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2023/24: malica stane 1,10 EUR in kosilo stane 3,05 EUR za mlajše učence in 3,12 EUR za starejše učence. Plačilo se poravna po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.10 do 9.40. V šoli gresta malico iskat dežurna učenca v OŠ Ivana Groharja, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo. Na dislocirane enote gasilskega doma, Sožitja, Kapucinskega samostana, Zavoda za šport, vrtca Najdihojica ter prostore bivše vojašnice malico dostavijo iz Sloresta.

KOSILO: Večina učencev kosi v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Sloresta. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za mlajše skupine na dislociranih enotah gasilskega doma in Zavoda za šport poteka na lokacijah, ter za učence s težko in težjo motnjo v šoli, kosilo je razdeljeno v razredu. Kosilo traja od 12.30 do 13.30.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni Center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malica in kosilo se lahko odjavita do 7:30 tekočega dne v tajništvo 04 506 14 11 ali v obrazcu Odjava prisotnosti učenca na spletne strani šole.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 27.899 obiskov, današnjih obiskov 31)