Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 15. 2. 2024 je na šoli potekalo državno računalniško tekmovanje, ki ga vsako leto organiziramo v sodelovanju z Zvezo za tehnično kulturo Slovenije. Letošnje, 24. po vrsti, je potekalo v treh kategorijah, v katerih je svoje spretnosti preverilo 66 učencev. Prišli so iz 17. šol, ki izvajajo prilagojen program z nižjim izobrazbenim standardom ter posebni program. V sklopu tekmovanja je drugo leto potekal natečaj digitalne fotografije Čudoviti svet živali, v katerem je sodelovalo 12 tekmovalcev.

Okoli devete ure so se tekmovalci z mentorji pričeli zbirati na Zavodu za Šport. Po sprejemu in malici so se odpravili v telovadnico naše šole, kjer sta potekali tekmovanji Oblikovanje predstavitve (NIS od
5. do 9. razreda) in PowerPoint (PP do 18. leta). Tekmovanje Rišem, brišem na ekran (za NIS in PP do12. leta) je potekalo v prostorih Zavoda za Šport. Po končanem tekmovanju je sledilo sproščeno druženje ob kegljanju ali sprehodu po mestu, ki je trajalo do časa kosila. Ob 12:30 smo se ponovno zbrali v telovadnici naše šole, kjer je potekala razglasitev rezultatov in podelitev nagrad. Prireditev so letos vodili naši učenci Katjuša Tolar, Ema Jelovčan in Jakob Gazvoda, ki so spretno krmarili med govori gostov in glasbenimi nastopi. Kot prva nas je s prijaznimi besedami pozdravila ravnateljica ga. magistra Marjeta Šmid, v nadaljevanju pa sta tekmovalce in mentorje nagovorila še župan Občine Železniki g. Marko Gasser in podpredsednik Zveze za tehnično kulturo Slovenije g. Rado Stojanovič. Program so s pesmijo Mavrica popestrile naše pevke Nika Jelovčan, Eva Bubaš in Ana Kavčič pod vodstvom mentorice Urške Oblak. S svojimi uspešnicami je tekmovalce in mentorje najbolj razveselil Boštjan Nipič – Niepke.

   

Na tem mestu se še enkrat zahvaljujemo g. županu Marku Gasserju za lepe beseda in podelitev nagrad, g. Boštjanu Nipiču – Nikpeju za glasbeno popestritev in Zavodu za šport Škofja Loka za brezplačno kegljanje.

 

Na tekmovanju so prva tri mesta dosegli tekmovalci:

 • V kategoriji Oblikovanje predstavitve (NIS od 5. do 9. razreda)
 1. Nik Nemet in Grega Bezamovski, mentor Urban Leskovšek (OŠ Glazija, Celje)
 2. Denis Gigović in Leon Makove, mentorica Mojca Simčič (OŠ Kozara, Nova Gorica)
 3. Jan Hudorovič in Tia Jasenc, mentorica Nada Kosten (OŠ Ljuba Šercerja, Kočevje)
 • V kategoriji PowerPoint (PP do 18. leta)
 1. Ivan Stojkovski in Urban Šinkovec, mentorica Klara Ravnik (OŠ Roje, Domžale)
 2. Jan Kokelj in Eva Bubaš, mentorica Urša Krašovec (OŠ Jela Janežiča, Škofja Loka)
 3. Matija Jošt in Nejc Komurka, mentorica Kristina Rauch (OŠ Helene Puhar, Kranj)
 • V kategoriji Rišem, brišem na ekran (za NIS od 1. do 4. razreda in PP do 12. leta)
 1. Tea Gorjup in Tinkara Leban, mentorica Doroteja Benedejčič (OŠ Franceta Bevka, Tolmin)
 2. Živa Natlačen in Anej Blatnik, mentorica Klara Lipnikar (CVIU Velenje, Velenje)
 3. Špela Vengust in Lenart Zupanek, mentorica Romana Pušnik (OŠ Glazija, Celje)
 • Natečaj digitalne fotografije Čudovit svet živali
 1. Nik Govek, mentor Aleš Ploj (OŠ Cvetka Golarja, Ljutomer)
 2. Grega Smodiš mentor Aleš Ploj (OŠ Cvetka Golarja, Ljutomer)
 3. Sanej Kontrec Hanžič mentor Aleš Ploj (OŠ Cvetka Golarja, Ljutomer)
(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost