Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo na šoli obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Potekal je tretji petek v novembru, torej 17. 11. 2023. Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je bil »Kruh za zajtrk – super dan!«

Odločili smo se, da kruhu posvetimo posebno pozornost. Že v četrtek, 16. 11., smo izvedli spremljevalno aktivnost – degustacijo različnih vrst kruha. Postavili smo stojnico, kjer so učenci poskušali kruh iz različnih žit. Ob tem so ugotavljali, iz katera žita je bil kruh narejen. Ob poskušanju smo se z učenci pogovarjali o poznavanju slovenskih žit.

S takimi dejavnostmi poskušamo učencem približati pomen zajtrkovanja, domače pridelane hrane in živil ter zdravega prehranjevanja.
Tradicionalni slovenski zajtrk je tekom let zasedel posebno mesto pri učencih.

Hvala tudi Loški zadrugi za pripravo živil.

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost