Skoči na glavno vsebino

DEKD – Dnevi evropske kulturne dediščine so letos na Škofjeloškem v duhu spomina, počastitve in obuditve tekstilne dediščine, kar je vidno na razstavi v Sokolskem domu, na kateri sodeluje tudi naša šola.

Otvoritvena slovesnost v Sokolskem domu je bila pestra paleta utrinkov zgodovine, plesa in pravljic. Mi smo na novo obudili lutke, ki so že nekaj let samevale v omarah šole in jih postavili v unikatno zgodbo v verzih. Tako je nastala povsem avtorska igra v verzih Zrcalce.

Lutke so bile izdelane pri likovnem pouku pod mentorstvom učiteljice Vide Kejžar, besedilo v verzih za zgodbo Zrcalce je napisala naša svetovalna delavka Ada Šturm. Da pa je vse skupaj oživelo kot dramatizacija, je poskrbela Irena Prašnikar. V igri nastopajo učenci: Karmen, Nika, Damjan, Aljaž, Domen, Peter, Elhame in Željka.

(Skupno 401 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost