Sedmo državno tekmovanje iz znanja računalništva za posebni program je bilo izvedeno 15. maja 2014. Organizatorici tekmovanja sta bili Osnovna šola Jela Janežiča in Zveza za tehnično kulturo Slovenije.

Tekmovanja se je udeležilo 19 tekmovalcev iz 13 različnih šol. V mlajši kategoriji do 16 let iz osnovnega znanja dela z urejevalnikom Word je tekmovalo 7 učencev, 12 tekmovalcev, starejših od 16 let, pa se je spoprijelo z nalogami iz naprednega znanja uporabe programa Word.

Naša učenka Jana Cevec je v mlajši kategoriji osvojila 1. mesto.

DSC_0090

Uspešno prireditev so omogočili:  Zveza za tehnično kulturo Slovenije, Športna zveza Škofja Loka, Športna dvorana Poden, podjetje SPAR d.o.o. in Hranilnica Lon ter Glasbena šola Tonija Omahna. Posebna zahvala gre tudi občinam, ustanoviteljicam šole: Občina Gorenja vas –Poljane, Občina Škofja Loka, Občina Železniki ter Občina Žiri.