Podnebni tek

Konec aprila, tik pred prvomajskimi počitnicami, smo se učenci in zaposleni pridružili v okviru programa Ekošola pridružili projektu podnebne spremembe. Znotraj tega projekta  smo lahko izbirali različne aktivnosti in odločili smo se, da izvedemo ozaveščevalno kampanjo »Podnebni tek – Running out of time«.

To kampanjo smo razširili na različne dejavnosti, ki so potekale v tednu od 15. do vključno 22. aprila.

Tako so učenci  izdelali knjižne kazalke, porisane z ekološko tematiko in pripisom kako naj skrbimo za okolje in podnebje. Na transparente so napisali slogane o varovanju Zemlje in jih obesili na ogled mimoidočim. S štafetnim tekom smo nabirali kilometre, saj je moto podnebnega teka, naj ljudje čim več uporabljamo hojo, tek ali kolo. V ponedeljek, 22. aprila, na svetovni dan Zemlje, pa je skupina učencev in učiteljev tekla od šole do Mestnega trga, kjer nas je sprejel župan  Tine Radinja. Vse dni smo širšo okolico ozaveščali  o podnebnih spremembah tudi tako, da smo vsi tekači nosili ozaveščevalne »štartne številke«.  Županu smo predali ozaveščevalne knjižne kazalke, ki smo jih namenili zaposlenim in obiskovalcem občine.

Vsi skupaj smo pretekli več kot 250 kilometrov. več…

ŠPORTNI DAN – IGRALNICA MINI CENTER

V četrtek, 18. 4. 2024, so učenci oddelkov posebnega programa, prva in druga stopnja, obiskali igralnico Mini center v Kranju. Skakali so na trampolinih, plezali po džungli, se spuščali po hitrem tigrastem toboganu in se potapljali v bazenu žogic. Prav vsi so uživali in sklenili, da gremo drugo leto spet!

MATEMATIČNO TEKMOVANJE RAČUNANJE JE IGRA

V soboto, 13.4.2024, je na osnovni šoli Toneta Čufarja na Jesenicah, potekalo matematično tekmovanje Računanje je igra.

Našo šolo so pogumno zastopali učenka in štirje učenci. Izjemen rezultat je dosegel Naul Qenaj, ki je pometel s konkurenco in dosegel zlato priznanje. Vsem tekmovalcem in tekmovalki čestitamo za pogum in za dosežene matematične uspehe!

Spodaj si oglejte nekaj utrinkov s sobotnega tekmovanja.

16. DRŽAVNO LIKOVNO SREČANJE UČENCEV OŠPP

V četrtek, 11. 4. 2024, je v Novem mestu potekalo 16.državno  likovno srečanje OŠPP. Udeležilo se ga je 42 učencev iz 14 šol iz vse Slovenije. Našo šolo so  zastopale Kaja Dedić, Ana Klara Šmid in Dušanka Miteva. Slikale so tihožitje v tehniki suhih pastelov. Iskrene čestitke vsem udeleženkam za uspešno delo, predvsem pa Kaji za prejeto nagrado. Bravo !!!

• Ni dogodkov

Koledar

april 2024
PTSČPSN