V soboto, 07. 05. 2022 je v Škofji Loki v organizaciji Društva Sožitje Škofja Loka in Osnovne šole Jela Janežiča potekal kolesarski turnir Specialne olimpiade Slovenije. 
 
Kljub zahtevnim vremenskim razmeram smo turnir izpeljali v zadovoljstvo vseh športnikov ter njihovih spremljevalcev. Tekmovanja se je udeležilo 66 kolesarjev in 28 spremljevalcev. Kolesarji so tekmovali na: 500m, 1000m, 5km in 10km. 
 
Našo šolo je zastopal učenec Žiga Šmid in v tekmi na 5 km v svoji skupini dosegel 1. mesto. Iskreno mu čestitamo za zmago. Rezultat tekme mu je prinesel tudi možnost uvrstitve na Poletne svetovne igre Specialne olimpiade 2023 v Berlinu, ki bodo potekale od 17. do 25. 06. 2023.
 
Medalje je podeljeval vrhunski slovenski kolesarski as Matej Mohorič. Po uradnem delu je sledila pogostitev in zabava za sodelujoče. 
 
Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem prostovoljcem, ki so prispevali svoj del za uspešno izvedbo kolesarskega turnirja. 
 
Vabljeni k ogledu posnetka intervjuja z našim prvakom. 
(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost