Vsako praznovanje potrebuje veliko priprav in do konca se ne ve točno, kako bo sam dogodek potekal, zato potrebuje tudi improvizacijo. Tako je bilo tudi s petkovim, 25.9., kulturnim dnem, posvečen praznovanju, ki je letos osrednja tema DEKD – Dnevi evropske kulturne dediščine.

V kulturni dan so bili vključeni učenci od 6. do 9. razreda, najbolj intenzivno pa nastopajoči v improvizaciji srednjeveške zgodbe Sinjebradec s časovnim preskokom v današnji rock´n`roll. Zaradi deževnega vremena je bil osrednji dogodek tik pred zdajci prestavljen iz Mestnega trga v Dvorano na Trati, kar je pomenilo kar nekaj logističnih prilagoditev. Tako se kar nekaj učencev cele šole ni moglo udeležiti osrednjega dogodka, kar je bilo predhodno načrtovano.